OKINAWA 2016


W dniach od 7 do 31 października 2016 roku 12-osobowa reprezentacja Okinawa Shorin Ryu KYUDOKAN Karate przebywała na Okinawie. Polska grupa, oprócz regularnych treningów karate i kobudo, które odbywały się zazwyczaj 2 razy dziennie, uczestniczyła również w wielu imprezach związanych z pokazami karate. Były to m.in. Naha Giant Tug-Of-War, Karate Day - bicie Rekordu Guinnessa oraz pokaz w Okinawa Prefectural Budokan podczas powtarzającego się co pięć lat Światowego Festiwalu Uchinanchu - głęboko osadzonego w kulturze Okinawy.


Jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych na Okinawie jest Naha Giant Tug-Of-War - czyli przeciąganie ogromnej liny mającej 200 metrów długości i ważącej 43 tony. W czasie całej imprezy Naha Giant Tug-Of-War odbywają się również pokazy karate, w których Polacy wzięli czynny udział.


Drugim ważnym wydarzeniem było bicie rekordu Guinnessa na najsłynniejszej ulicy w Naha - Kokusai Dori (video), polegające na wykonywaniu w jednym czasie tego samego kata (Fukyugata Ichi) przez jak największą liczbę przedstawicieli różnych stylów karate. Rekord został pobity - w pokazie kata wzięło udział 3973 karateków !!!


Trzecią istotną imprezą były pokazy kata karate i kobudo w najsłynniejszej hali Okinawa Prefectural Budokan. Pokazy odbywały się zarówno grupowo jak i indywidualnie. Sensei Dariusz Nowak (6 dan, Poznań) dostąpił zaszczytu indywidualnej prezentacji kata Seisan. Polacy grupowo przedstawili kata Passai Sho.


Wielką atrakcją podczas pobytu Polaków na Okinawie był udział we wspólnym treningu światowej sławy brazylijskiego zawodnika BJJ i mieszanych sztuk walki w latach 1999-2015, byłego mistrza PRIDE FC i tymczasowego mistrza UFC w wadze ciężkiej Antonio Rodrigo Nogueira (Minotauro).


Tegoroczny wyjazd był doskonałą okazją do spotkania się z przyjaciółmi ćwiczącymi we Francji, Wietnamie, Kanadzie, Urugwaju i Argentynie.


Pod koniec pobytu polskiej reprezentacji na Okinawie 7 osób zdało egzamin na stopnie mistrzowskie dan - GRATULUJEMY !!!


W galerii wykorzystane zostały zdjęcia różnych osób. Podziękowania w szczególności dla polskich autorów zdjęć oraz Patrick Rault, Julien Bailleux, Tetsuya Midorikawa, Edgardo Buttaro, Rudy Duquet i wielu innych, dzięki którym nasze wspomnienia zostały uwiecznione.Copyright © Kyudokan-Bydgoszcz 2017